Všetky kategórie
Novinky

Tipy na údržbu postrekovačov pred sezónou

Čas: 2023-03-20 Počet zobrazení: 33

S nástupom sezóny výsadby prichádza vzrušenie zo spustenia zariadenia, ktoré bolo na zimu preč. Kontroly zariadení zostávajú kritickým krokom v príprave na akékoľvek vegetačné obdobie a zariadenie na postrekovanie dronmi nie je výnimkou. Dokončenie potrebnej údržby a kontroly postrekovača s dronom v dostatočnom predstihu pred sezónou postrekovania pomôže zabezpečiť úspešný prvý let.

Predsezónna kontrola by sa mala uskutočniť jeden mesiac pred prvým letom, ale minimálne týždeň pred nástrekom je potrebný, aby sa zabezpečil čas na potrebnú výmenu dielov. Používatelia dronov by mali počítať s výmenou listov vrtule (podpery) každý rok, inak výmena dielov závisí od premenných, ako sú zaznamenané letové hodiny a vystavenie poveternostným vplyvom. Nesprávna kontrola (alebo žiadna) môže viesť k strate chemikálií, času, zisku a môže byť pre dron smrteľná.

Giaberov tím odborných technikov dronov dal dokopy tieto tipy na efektívnu predsezónnu údržbu a kontrolu postrekovačov dronov.

1) Predletová kontrola

Pred zapnutím drona prejdite prstami po okrajoch všetkých ramien, podpier a podvozku, aby ste zistili akékoľvek praskliny alebo triesky. Tieto nedostatky sú často okom neviditeľné, takže cit pre ne je kritický. Okrem toho, ak prevádzkujete dron s nainštalovanou súpravou Giaber Upgrade Kit, skontrolujte kabeláž tak, že po nej znova prejdete prstami, aby ste zistili, či sú odkryté alebo uvoľnené káble. Tiež mierne potiahnite spojovacie diely, aby ste sa uistili, že sú bezpečné.

Po kontrole trhlín a triesok prejdite na hadice. Urobte to tak, že prejdete rukami pozdĺž čiar a skontrolujete, či sú svorky dostatočne napnuté. Ak sa svorka zdá uvoľnená alebo krehká, vymeňte ju. Tento krok je kritický, pretože chybné hadice môžu viesť k strate chemikálií a mohli by poškodiť dron. Teraz, keď bolo telo skontrolované, je čas overiť navigačný systém dronu. To sa vykonáva kontrolou uhlov motora, radaru a kompasu. Potom skontrolujte, či na radare nie sú praskliny, vydutia, preliačiny alebo škrabance. Ak je radar poškodený, bude mať bielu čiaru alebo zárez, čo znamená, že plast sa začína lámať a je potrebné ho vymeniť. Kompas, prístupný cez nohu podvozku, je potrebné skontrolovať, či nie je poškodený buď na samotnom kompase, alebo na nohe, kde sa nachádza. Akékoľvek poškodenie znamená, že kompas je potrebné vymeniť.

So zdravým rámom a navigačným systémom je ďalším krokom vymazanie dronu. Čistenie dronu uľahčuje zistenie poškodenia a umožňuje vám ešte raz skontrolovať diely rukami. Detské obrúsky sú jednoduchou možnosťou použitia a v porovnaní s inými čistiacimi alebo dezinfekčnými obrúskami sú menej abrazívne, čo by mohlo skrátiť životnosť vybavenia vášho drona. Po čistení skontrolujte armatúry trysky ich odstránením a opláchnutím vodou, ak sú vo vnútri nejaké nánosy.

2) Kontrola batérie

Teraz, keď boli vyčistené a skontrolované všetky nenapájacie časti dronu, je čas preskúmať batériu. Skontrolujte vonkajšie obaly batérie, či nie sú vyduté, preliačené alebo odlúpnuté. Ak je niektorá z nich prítomná, batéria je nefunkčná a môže viesť k takým závažným problémom, ako je výbuch batérie počas letu. Skontrolujte, či sa na batérii diaľkového ovládača (RC) nevyskytujú rovnaké problémy. Každý RC obsahuje internú batériu a externú nabíjateľnú batériu. Vnútornú batériu je potrebné skontrolovať iba vtedy, ak dôjde k poruche samotného RC. 3) Zapnutie dronu

Pred vzletom je dôležité overiť, či je váš RC pripojený k Wi-Fi a softvér má rovnakú verziu ako dron. Ak to chcete urobiť, otvorte rozbaľovaciu ponuku na RC a overte, či je váš softvér aktuálnou verziou (dodávatelia spoločnosti Giaber nás môžu kontaktovať, aby potvrdili správne číslo verzie). Prevádzka s najnovšou verziou softvéru ovplyvňuje nielen používateľskú skúsenosť, ale v prípade potreby zjednodušuje podporu. Potom zopakujte overenie softvéru na drone.

Dôležité je zoznámenie sa s diaľkovým ovládaním. Otestujte dva joysticky, aby ste sa uistili, že sa neprilepia. Zatlačte ich dovnútra, von, nahor a nadol, aby ste sa uistili, že sú plne funkčné. To vám môže pomôcť vyhnúť sa problémom s navigáciou počas letu.

Teraz je čas zapojiť batériu do dronu. Uistite sa, že všetky obojky na rukách sú bezpečne utiahnuté rukou. Uťahovanie nad rámec tohto je zbytočné.

Aby ste zabezpečili správnu synchronizáciu RC a dronu počas sezóny, úplne odpojte RC od akéhokoľvek dronu uvedeného ako spárované a znova ho spárujte.

Tieto tipy vám pomôžu pri príprave na ďalšiu sezónu postrekov. Ale v prípade, že sa potrebujete rýchlo zopakovať, majte po ruke kontrolný zoznam uvedený nižšie!

Predsezónny kontrolný zoznam údržby postrekovačov s dronom:

Skontrolujte, či nie sú praskliny alebo preliačiny.

Ramená, listy vrtule (rekvizity), podvozok, hadice.

Skontrolujte bezpečné zapojenie na súprave Giaber Upgrade Kit, ak je to potrebné.

Mierne potiahnite spojovacie diely, aby ste zistili, či nie sú uvoľnené.

Navigačné diely.

Nastavte uhly motora pre presnosť.

Skontrolujte, či radar nie je poškodený.

Skontrolujte kompas a nohu, v ktorej sa nachádza, či nie sú poškodené.

Vyčistite celý dron (dobre fungujú detské obrúsky).

Skontrolujte batériu dronu a RC batériu, či nie sú vyduté, preliačené alebo odlúpnuté.

Pripojte RC k Wi-Fi a skontrolujte, či je softvér (1) najnovšia verzia a (2) rovnaký ako v drone.

Otestujte, či sa pákové ovládače nelepia.

Zapojte batériu do dronu a zaistite ju utiahnutím rukou.

Odpojte a potom znova spárujte RC a dron.

V prípade potreby kontaktujte náš tím podpory a požiadajte o ďalšiu pomoc.

Giaber sa zaviazal k úspechu našich dodávateľov a pilotov. Náš tím podpory je k dispozícii, aby vám pomohol s riešením problémov priamo v teréne prostredníctvom telefónu a e-mailu. Sú tiež vyškolení v opravách dronov mimo bežnej údržby a ponúkajú dostupnosť náhradných dielov.

Horúce kategórie