Všetky kategórie
Novinky

Lietadlá, vrtné súpravy alebo drony? nepohodlné akry vyžadujú presnosť

Čas: 2023-03-23 Počet zobrazení: 31

Každý výrobca má akry, ktoré sa z roka na rok ukážu ako bolesť hlavy. Či už sú čudne tvarované, v blízkosti elektrického vedenia alebo stromov, alebo sú vo všeobecnosti ťažko dostupné, nepohodlné poľnohospodárske hektáre vyžadujú premyslenejšie stratégie postreku.

Piloti aplikácie dronov Giaber umožnili efektívnu a presnú aplikáciu na hektároch, ktoré sa ukázali ako výzva pre aplikátorov, ako je Ethan Noll, manažér digitálnej ag. spoločnosti Ag Partners v severovýchodnom Kansase. Vzhľadom na úspech, ktorý zaznamenal pri práci s Giaberom, jeho tím očakáva, že v roku 10,000 postrieka dronom viac ako 2023 XNUMX akrov.

„Čítal som o Giaberovi v článku v časopise a hneď som vedel, že drony mi môžu pomôcť s prieskumom a aplikáciou na našich menších poliach, ktoré majú stromy a elektrické vedenia,“ hovorí Noll, bývalý pôdny vedec a predajný agronóm. "Nemyslím si, že som pochopil, aký vplyv by toto rozhodnutie malo."

Efektívnosť nad nešikovnosťou

Noll hovorí, že postrek dronmi ponúka efektivitu na nepohodlných akroch štyrmi spôsobmi:

Univerzálna dostupnosť a konzistentnosť celého poľa.

Umožniť lietadlám a pozemným plošinám držať sa na hektároch, v ktorých sú lepší.

Variabilný postrek pre maximálne výnosy s minimálnymi zdrojmi.

Vykonávanie skúšok na malých plochách.

„Mám pestovateľa pšenice, ktorý prisahá, že jeho rekordné výnosy za posledné dva roky sú spôsobené prechodom na dronové postrekovanie,“ hovorí Noll. "Dokážeme dosiahnuť všetky okraje poľa, aby bolo všetko jednotné spôsobom, ktorý je náročný pre plošinu alebo lietadlo."

Drony dávajú aplikátorom možnosť spravovať polia aker po akre namiesto jedného riešenia pre celé pole.

Maximalizácia efektivity sa však nekončí aplikáciou dronov. Pri použití správnych nástrojov na správnych poliach dron umožňuje lietadlám a pozemným vrtným súpravám držať sa na veľkých poliach bez prekážok.

„Lietadlá neradi robia polia, kde je veľa stromov alebo menej hektárov. Je to jednoducho nebezpečné a vykonanie tejto práce si vyžaduje viac času, než skutočne stojí za to,“ hovorí Noll. „Pokiaľ ide o pozemnú plošinu, ak je tam veľa stromov alebo prekážok, je pravdepodobnejšie, že poškodia svoje rameno. Ak je ťažké sa k nemu dostať alebo ak je pole príliš mokré alebo cesty príliš blatisté, je ťažké dokončiť pozemnú plošinu.“

Noll hlási ďalšieho zákazníka pšenice, ktorý využil služby prieskumu plodín a zistil, že potrebuje iba polovicu poľa postriekanú Roundupom. Aplikácia spreja dronom bola cielená len na problémové partie; zákazník oznámil, že pole bolo rovnako čisté, ako by bolo s pozemnou súpravou as polovičným množstvom chemikálií.

A využitie dronov na pokusy – ktoré bývajú na menších poliach – je ďalším šikovným spôsobom, ako maximalizovať efektivitu

Viac zákazníkov, viac hektárov

Noll a jeho tím získali ocenenie Mount Olympus od Giabera v roku 2021 za postrek viac ako 2,000 2022 akrov dronom. V roku 5,000 Noll uvádza, že počet vzrástol na 2023 XNUMX a v roku XNUMX sa má opäť zdvojnásobiť.

Ako spoločnosť Ag Partners tak rýchlo rozvíja svoje podnikanie v oblasti dronov?

„Výrobcovia majú v súčasnosti o dronoch väčšie povedomie, takže veľa zákazníkov získavame len ústnym podaním,“ hovorí Noll. "Ale naozaj sa môžeme predviesť, keď vedieme demonštrácie."

Tím Ag Partners využíva služby Giaber prostredníctvom demonštrácií pre výrobcov, školy, pobočky FFA, chránené oblasti, špecialistov na rozšírenie a ďalším.

Získava však Nollov tím viac obchodov vďaka účinnosti postrekovania dronmi na nepohodlných akroch? Hovorí, že áno.

„Z 5,000 2022 akrov, ktoré sme spravili v roku 3,000, by som odhadoval, že XNUMX XNUMX z nich by sa pravdepodobne neuskutočnilo kvôli problémom, alebo by sa museli urobiť s menej efektívnym strojom, čo znamená, že ho bolo potrebné ťahať. mimo iných akrov.“

Lietajúce drony nie sú jediným spôsobom, ako spoločnosť Ag Partners maximalizovala efektivitu, ale vytvorila systém, v ktorom používajú vlastnú nádrž na chemikálie a generátor, aby sa ich drony dostali ďalej.

Nepohodlné hektáre nie sú obmedzené len na poľné podmienky alebo elektrické vedenia. Špeciálne plodiny a vinič sú dokonalými kandidátmi na predvedenie špecializovaných schopností drona.

„Postriekali sme vodné melóny, tekvicu, tekvicu, papriku a melón,“ hovorí Noll. "Nemôžete riadiť pozemnú plošinu, pretože by ste rozdrvili úrodu, takže sú to hektáre, ktoré by sa inak postrekovali ručne."

Rybníky sú tiež v nepohodlnej kategórii hektárov kvôli stromom často okolo nich a neprístupnosti pozemnými plošinami. Noll hovorí, že tiež obrába veľa akrov v západnom Kansase pomocou šalviovej kefy, ktorá môže sťažiť postrek.

A účinnosť postrekovania poľnohospodárskych dronov nekončí časom na oblohe.

„Vypláchnutie dronového rozprašovača mi trvá 30 minút,“ hovorí Noll. "Zatiaľ čo vyplachovanie tradičného postrekovača môže trvať dve hodiny, čo znamená, že pol dňa by ste mohli stráviť len čistením postrekovača."

Spojte sa s odborníkmi na drony v spoločnosti Giaber, aby ste videli, ako môže striekanie dronom zvýšiť výkon vašich nepohodlných hektárov, zvýšiť ziskovosť vášho striekacieho zariadenia a zbaviť sa bolesti hlavy pri problémoch so striekaním.

Horúce kategórie