Všetky kategórie
Novinky

Drony a nová generácia poľnohospodárstva

Čas: 2023-03-20 Počet zobrazení: 39

Tímu otca a syna, Blakeovi a Dakotovi Crowovi, pomohla integrácia S60PRO do každodenného podnikania v oblasti chovu dobytka otvoriť dvere Dakote, aby sa presťahovala domov do Missouri a prevzala aktívnejšiu úlohu v rodinnom farmárčení.

Za posledných osem rokov sa Dakota a jeho rodina usadili v Michigane a v máji tohto roku sa presunuli bližšie k rodinnej prevádzke.

„Keď sa (Dakota) rozhodol, že je pripravený vrátiť sa domov, museli sme sa porozprávať a priviesť dron bolo niečo, o čom si myslel, že by sme to mohli urobiť spolu ako vedľajšiu dohodu, a učíme sa všetko, čo potrebujeme vedieť, a získavame licenciu na robiť komerčné veci budúci rok,“ hovorí Blake.

Blake postavil príves, ktorý obsahuje nádrž na miešanie chemikálií, generátor a ďalšie náležitosti, ktoré tím bude potrebovať, aby posunul podnikanie na ďalšiu úroveň. Pokiaľ ide o Dakotu, na obsluhu dronu využíva svoje vlastné zručnosti.

„V prvom rade, ako každý otec a syn, aj vy hľadáte spôsob, ako sa spojiť, a toto bol pre nás naozaj skvelý spôsob, ako sa spojiť – a každý z nás využije svoje schopnosti. Robím lietanie a bolo to naozaj zábavné skladať to všetko dohromady,“ hovorí Dakota. „Pre každého syna, ktorý pomáha a pracuje pre svojich rodičov, sa vždy snažíte pridať toľko hodnoty, koľko môžete, a byť schopný pridať hodnotu prostredníctvom tohto súboru zručností bolo naozaj skvelé. Nie som najlepší v nanášaní postrekovačom alebo šoférovaní traktora, ale lietanie s dronom je niečo, v čom som dobrý. A druhá strana je, že dron je tak divoko efektívny,“ hovorí Dakota o hodnotovej ponuke, ktorú jeho súprava zručností a dronová aplikácia pridávajú k prevádzke jeho rodiny, ako aj k ambíciám ich komerčných aplikácií.

Tím sa rozhodol implementovať dron do svojej prevádzky a využiť možnosti komerčného využitia kvôli menšej výmere a problémom, že väčšina producentov hovädzieho mäsa v tejto oblasti má zabezpečenie pokrytia lietadlami a helikoptérami.

„Je to oveľa rýchlejšie ako iné aplikačné metódy, najmä s našimi pasienkami s rozlohou 30 – 40 – 50 akrov. S60PRO rýchlo pokrýva tie hektáre a údaje som ešte nespustil, ale pri aplikácii traktorom používame na týchto pastvinách menej produktu, ako bežne používame,“ hovorí Blake.

Pre Dakotu bol návrat k rodinnej prevádzke cieľom, ktorý vždy mal, keď povedal, že v piatej triede povedal svojim rodičom, že sa stane farmárom. Ako mnoho farmárskych rodičov, povzbudzovali ho, aby skúšal nové veci a získal nejaké peniaze v banke.

„Vždy som to miloval (rodinná prevádzka hovädzieho dobytka) a vždy som hľadal spôsob, ako byť toho súčasťou,“ hovorí.

Dakota je sám otcom a je preňho dôležité, aby videl, ako sa jeho deti stanú súčasťou chodu jeho rodiny, ak sa tak rozhodnú urobiť, čo je príležitosť, v ktorej technológie naďalej zohrávajú úlohu.

„Technológie zohrávajú obrovskú úlohu pri prilákaní detí späť na farmu a s pokrokmi, ako je tento dron, ktoré neprinášajú obrovské náklady, je pre deti jednoduchšie zapojiť sa do hry. Nemôžete len tak ísť von a kúpiť si traktor alebo pozemok, keď začínate, ale môžu si kúpiť dron. Je to pre nich skvelý spôsob, ako sa zapojiť – nepochybujem o tom, že môj syn bude lepším pilotom (dronu) ako ja, pretože hrá videohry a o to v podstate ide.“

Dakota hovorí, že jeho deti už prejavujú záujem a necháva ich držať ovládač, posúvať tlačidlá a pomáhať pri výmene batérie. A čo je najdôležitejšie, hovorí, jeho deti sú s ním, učia sa a zdokonaľujú svoje záujmy.

"Moja životná misia, ktorú som vybral z knihy, je celkom jednoduchá: inovovať tradičné metódy."

A len málo vecí je dnes na farme inovatívnejších ako používanie dronov na postrekovanie, čím sa otriasajú tradičné aplikačné metódy hnojív na osivo, chemického manažmentu a dokonca aj manažmentu pastvín.

Horúce kategórie